Середа, 05.08.2020, 14:22
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог файлів | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Мої файли [3]
Вхід на сайт
Пошук
Сайт вчителя біології Доценко Юлії Владіславівни
Головна » Файли » Мої файли

Захопливі тварини
31.10.2016, 19:24

Око жаби помічає тільки предме­ти, які рухаються. Детальний ана­ліз принципів його будови дозволив створити спеціальні радарні пристрої, які використовуються в авіаційній техніці.

*   *   *

Багато комах «бачать» предмети за їх запахом. Органи нюху розміщені на спеціальних «антенах» — вусиках, не тільки сприймають запахи, але й повідомляють про форму предмета.

*   *   *

Деякі змії бачать в абсолютній темно­ті. Вони наділені спеціальними при­ладами, які сприймають інфрачер­вону радіацію — теплові потоки, що випромінюють теплокровні тварини. Найбільш досконала апаратура, ство­рена людиною, дозволяє реєструва­ти тепловий потік у 1 (И кал/год  см2, чутливість портативних теплових приймачів змії — суттєво вища.

*   *   *

На орієнтацію птахів впливають ра­дарні пристрої. Потрапивши в поле зору радару, зграя галок, ворон, гусей та інших птахів розлітаються в різні сторони, а вийшовши далеко за межі дії випромінювання, знову збирають­ся в зграї. На сидячих птахів радар не впливає навіть на близькій відстані. Втрата ж орієнтації в районах дії ра­дарних пристроїв часто призводить до масової-загибелі птахів.

*   *   *             –

Дуже сильний бінокль потрібен лю­дині, щоби зрівнятися із зором орла. Але бінокль підвищує вирішальну силу ока за рахунок зменшення поля зору, а «кругозір» орла не обмежений ніякими рамками.

Око бабки — «кооперативний» апа­рат, складений з великої кількості приймачів світла. Він забезпечує май­же круговий огляд і дозволяє баб­ці сприймати й кольорове й чорно-біле зображення. Принцип скла­дання загальної картини з окремих її фрагментів уже використовується в електронно-оптичних пристроях.

Категорія: Мої файли | Додав: Yuliakz
Переглядів: 155 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
uCozCopyright MyCorp © 2020